LEKTOR

ZAMIEŃ SIĘ W SŁUCH...

komp_3_of_8

Zanim poczułem prawdziwy mikrofon...

...już w szkole podstawowej lubiłem czytać na głos. Pamiętam jak brałem udział w konkursach na najlepsze czytanie „na żywo”. Pamiętam też, że w pierwszym takim konkursie zająłem II miejsce! Bliskie zwycięstwo... to motywuje do dalszego doskonalenia. Będąc jeszcze dzieckiem podchodziłem do tego już bardzo ambicjonalnie. A później z mikrofonem i bez mikrofonu „sprawdzałem” swój głos, a w zasadzie wokal - śpiewając i grając na gitarze.

Zainteresowania i nauka...

...kierowały mnie na ścieżkę medialną, a więc związaną z mediami, reklamą, fotografią i filmem, więc niejako naturalnie temat narracji, czytania lektorskiego zaczął towarzyszyć mi zawodowo. Zapatrzony w takie sławy jak Lucjan Szołajski i Krzysztof Świętochowski, z którymi miałem przyjemność także współpracować, czy niezapomniany Jan Suzin - postanowiłem się sprawdzić i… zaiskrzyło, zadziałało i... tak to się zaczęło!:)

Wreszcie mam GŁOS

Spoty reklamowe – telewizyjne, kinowe, narracje do filmów: dokumentalnych, promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych, a także epizody z audiobookami dla dzieci. Mój głos zaczął pojawiać się w filmach popularno-naukowych i przyrodniczych dla kanałów telewizyjnych m.in. w Discovery, National Geographic i Animal Planet, a także w filmach kryminalnych w formie dubbingu.

Oferuję swój GŁOS - jego zróżnicowane brzmienie

Nagrywam w profesjonalnym studiu jak również w innych - wskazanych przez Klienta. Użyczam głosu do wielu form takich jak: spoty radiowe, telewizyjne czy internetowe, narracja filmowa, dubbing filmowy (polska wersja językowa), jak również prezentacje multimedialne, zapowiedzi sceniczne oraz audiobooki.

Praca lektora i równolegle – reżysera sprawiła i nadal sprawia, że swoje zadania lektorskie „autoreżyseruję”, starając się osiągnąć właściwą interpretację i klimat czytanych tekstów. Moje doświadczenia i dokonania lektorskie obejmują szerokie spektrum, w tym – także audiobooki.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Czytałem i czytam dla  wielu Klientów – tych dużych, tych średnich i tych małych z jednakowym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Moje portfolio występuje także w kilku, znanych bankach głosów. Jaki mam głos, jaki tembr?  Zawsze dążyłem do osiągnięcia jak większych możliwości głosowych. Nie chciałem, aby mój głos został zaszufladkowany  do jednego rodzaju czytania. Myślę i jestem przekonany, że moje możliwości są wielostronne. 

Kilka przykładów – próbek pozwoli odpowiedzieć zainteresowanym na to pytanie. To różne nagrania czytane różnymi głosami: spokojna narracja, opowiadanie i dynamiczna reklama, jest interpretacja aktorska i „szeptanka” filmowa. Jest zaproszenie i zapowiedź. Tak więc…  ZAMIEŃ SIĘ W SŁUCH:)

reklama – promocja

narracja

interpretacja aktorska

dubbing filmowy/szeptanka

Posłuchaj i zobacz również

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Zapraszam do współpracy. Cennik "przyjazny"!

    lub zadzwoń +48 601 315 452