LEKTOR

ZAMIEŃ SIĘ W SŁUCH...

komp_3_of_8

Zanim poczułem prawdziwy mikrofon...

...już w szkole podstawowej lubiłem czytać na głos. Pamiętam chwile jak brałem udział w konkursach na najlepsze czytanie „na żywo”. Pamiętam też, że w pierwszym takim konkursie zająłem II miejsce! Bliskie zwycięstwo... to motywuje do dalszego doskonalenia. Będąc jeszcze dzieckiem podchodziłem do tego już bardzo ambicjonalnie. A później z mikrofonem i bez mikrofonu „sprawdzałem” swój głos, a w zasadzie - wokal - śpiewając i grając na gitarze.

Zainteresowania i nauka...

...kierowały mnie na ścieżkę medialną związaną z mediami, reklamą, fotografią i filmem, a więc całkiem naturalnie temat narracji, czytania lektorskiego zaczął towarzyszyć mi zawodowo. Zapatrzony w takie sławy lektorskie jak Lucjan Szołajski i Krzysztof Świętochowski, z którymi miałem przyjemność także współpracować, czy niezapomniany Jan Suzin - postanowiłem się sprawdzić i… zaiskrzyło, zadziałało i... tak to się zaczęło!:)

Wreszcie mam GŁOS...

...i użyczam go w wielu formach medialnych: spoty reklamowe – telewizyjne, kinowe, narracje do filmów: dokumentalnych, promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych, a także epizody z audiobookami - najpierw dla dzieci, a później i dla dorosłych. Mój głos zaczął być także słyszalny w filmach popularno-naukowych i przyrodniczych dla znanych kanałów telewizyjnych m.in. w Discovery, National Geographic i Animal Planet, a także w filmach kryminalnych w formie dubbingu.

Oferuję swój GŁOS - jego zróżnicowane brzmienie...

...i nagrywam w profesjonalnym studiu, jak również w innych miejscach - wskazanych przez Klienta. Użyczam głosu do wielu form takich jak: spoty radiowe, telewizyjne czy internetowe, narracja filmowa, dubbing filmowy (polska wersja językowa), jak również prezentacje multimedialne, zapowiedzi sceniczne oraz audiobooki.

Praca lektora i równolegle – reżysera sprawiła i nadal sprawia, że swoje zadania lektorskie „autoreżyseruję”, starając się osiągnąć właściwą interpretację i klimat czytanych tekstów. Moje doświadczenia i dokonania lektorskie obejmują szerokie spektrum, w tym – także audiobooki.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Czytam dla  wszystkich Klientów – z jednakowym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Moje portfolio jest także w kilku, znanych bankach głosów. Jaki mam głos, jaki tembr?  Zawsze dążyłem do osiągnięcia jak większych możliwości głosowych. Nie chciałem, aby mój głos został zaszufladkowany  do jednego rodzaju czytania. Jestem przekonany, że moje możliwości lektorskie są wielostronne. 

Kilka przykładów – próbek pozwoli odpowiedzieć zainteresowanym na to pytanie. To różne nagrania czytane różnymi głosami: spokojna narracja, opowiadanie i dynamiczna reklama, jest interpretacja aktorska i „szeptanka” filmowa. Jest zaproszenie i zapowiedź. A więc…  ZAMIEŃ SIĘ W SŁUCH:)

reklama – promocja

narracja

interpretacja aktorska

dubbing filmowy/szeptanka

A teraz - posłuchaj i zobacz...

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Zapraszam do współpracy!

    lub zadzwoń +48 601 315 452